Arıkan Konağı Butik Otel ve Restoran
'Sevgiye Uzanan Eller' çocuklarını Konağımızda ağırladık

Tarih: 13.12.2013 10:02:56


Adana Valiliği tarafından "Sevgiye Uzanan Eller" projesi kapsamında İzcilik İl Temsilciliği ekipleri kontrolünde Adana'ya doğu ve güneydoğu bölgelerinden göç ile Adana’ya gelen 135 çocuğu Konağımızda ağırladık.

Kozan Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen gezi programında Konağımız başta olmak üzere, Aşağı Yukarı Çarşı, Hoşkadem Camii, Mustafa Kemal Sokak, Atatürk Parkı'nı gezen grup SODES Düşler aleminde verilen öğle yemeği sonrası ilçeden ayrıldılar.

Gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan Adana Valiliği Sosyal Etüt ve proje müdürü Cumali Aydoğan ; "Adana Valiliğimizce 2010 yılında Adana’ya göçle gelen ailelerin yoğun olduğu bölgelerdeki çocukları topluma kazandırmak ruhsal ve bedensel yönden daha sağlıklı bir hale gelmeleri için başlatılan Sevgiye uzanan eller projesi kapsamında izcilik faaliyetleri olan öğrenciler ile birlikte Adana’daki belediyelerin destekleri ile çocuklarımızı çeşitli ilçelere götürüyoruz. Bugün de Kozan ilçemize geldik. Projemizin mimarı Sayın valimiz Hüseyin Avni Coş, Vali yardımcımız Halis Aslan beye bize ev sahipliği yapan Kozan Belediyesine ve Belediye Başkanımız Kazım Özgan ile Kozan Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.
Adana İzcilik il temsilcisi Seçil Binboğa; “Adana Valiliği kapsamında bugün Kozan’a bir gezi düzenledik. Bu gezi de izcilik faaliyetlerimizi de kattık içerisine bizleri burada ağırlayan ve bizlerle yakından ilgilenen Kozan Belediyesi ve personellerine teşekkür ederim.”diye konuştu.
Geziye katılan öğrenciler ise yaptıkları açıklamalarda Kozan’ın tarihi bir yer olduğunu belirterek bir çok tarihi eseri ile tarihi yerleri var. Oraları gezme fırsatı bulduk. Bizleri burada ağırlayan başta Kozan Belediyesi olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ettiler.


Copyright © 2009-2015 Arıkan Konağı  |  Site Tasarım: gökdeniz
Sitemizi bugün 13 , toplam 68521 kişi ziyaret etti. Şuan 1 kişi online